Jdi na obsah Jdi na menu
 


exkurze do PETROHRADU a MOSKVY

   Jistě jste zaznamenali, že část našeho sortimentu pochází z Ruska nebo zemí bývalého Sovětského svazu. Není to náhoda. Před několika lety jsem se rozhodl, že začnu znovu studovat ruský jazyk a s tím je logicky spojeno i poznávání této nádherné země a jejích obyvatel. Není to tak složité, protože jsou to koneckonců naši nejbližší příbuzní a jsou nám velmi podobní jak svým zevnějškem, ta i svou mentalitou.

   Při svých cestách za poznáním jsem si samozřejmě všímal také toho, co nabízí ruský trh a něco z toho, co se hodí do našeho obchůdku, jsme zařadili do sortimentu. V Evropské unii funguje dostatek společností, které se dovozem z Ruska zabývají, a my tudíž můžeme jejich prostřednictvím náš obchůdek zásobovat.

   S tím souvisí i můj záměr pomoci obnovit v minulosti tragickými a nesmyslnými okolnostmi zpřetrhané vztahy. Dlouho jsem přemýšlel, jakým způsobem k tomu mohu přispět já, a rozhodnutí padlo na prosté poznání, jak se říká „na vlastní kůži“. K tomuto účelu nejlépe poslouží obyčejná návštěva.

   Vymyslel jsem tedy svého druhu exkurze do Ruska, a protože všechny základní informace jsou k nalezení v metropolích, týkají se zatím dvou míst – Petrohradu a Moskvy. Je to nejdostupnější a nejrychlejší možnost, do Petrohradu je dokonce nyní vstup na elektronické vízum, které je bezplatné!

   Exkurze budou zatím pořádány pouze jako společné výlety přátel, kdy já zajišťuji vše potřebné a vzájemně si hradíme jenom náklady spojené s vlastní cestou, aby to bylo co nejlevnější. Co bude dál se uvidí podle možností a zájmu.

   Mojí koncepcí je poskytnutí možnosti navštívit Rusko především lidem s jazykovou bariérou a přirozeným strachem z cizího prostředí, v tomto případě vydatně živeným ve sdělovacích prostředcích. O vaši cestu se postarám od prahu vašeho domova, přes letiště až do cíle cesty a zpět, vše osobně. Základní informace k cestě a pobytu v Rusku naleznete v článku ZDE, a co nejdříve se budu snažit přidat i fotografie a videa.

 

Rubriky

základní informace

Příspěvků: 0