Jdi na obsah Jdi na menu
 


JÁDROVÉ MÝDLO 72%

Jádrové mýdlo 72%

mydlo.jpg

V záplavě dnes nabízených čistících prostředků se téměř zapomnělo na staré dobré, jádrové mýdlo.

Proč je třeba se nad jeho použitím znovu zamyslet? Především pro velký rozsah jeho použití a ekologickou nezávadnost. Vždyť k jeho výrobě se používají pouze mastné kyseliny a sůl. Díky svým mikrobiologickým vlastnostem patří k nejlepším hygienickým prostředkům.

 

Domácnost:

Mýdlo je vyrobeno zejména pro výborné výsledky v praní prádla. Pere jak v chladné, tak i v teplé vodě, ve vodě měkké i tvrdé. Je to ekologicky čistý produkt, zcela neškodný pro člověka, proto se doporučuje k praní dětských oděvů. Je hypoalergenní a zároveň vysoce účinné.

Mýdlo je výborným antiseptikem, proto ho můžeme použít k dezinfekci předmětů osobní hygieny.

Můžeme ho použít ve všech oblastech úklidu včetně mytí nádobí.

 

Prevence a léčení:

Mýdlo má antivirové účinky, proto je skvělým prostředkem proti začínající rýmě. Stačí potřít mýdlovým roztokem vnitřek nosu, a po třech takových procedurách můžeme na rýmu a nachlazení zapomenout.

Jádrové mýdlo se používá k léčení mnoha zánětlivých procesů až do stadia gangrény. V gynekologii se doporučuje k léčbě zejména plísňových onemocnění.

Z preventivních důvodů je dobré občas provést celkovou očistu mýdlem. Upevní to imunitu a celkovou odolnost vůči virovým a bakteriálním infekcím.

Neocenitelným pomocníkem je mýdlo při lehkých popáleninách. Opařený palec nebo spálená záda? Stačí namazat postižená místa mýdlem a bolest je za několik minut pryč.

Je výborným prostředkem při drobných poraněních a modřinách. Stačí několikrát namazat, a modřina se neobjeví. A pokud už modřinu máte, po jednodenním použití mýdla téměř zmizí.

 

Péče o kůži:

Doporučuje se po holení a depilaci. Při lámavých a měkkých nehtech stačí namydlit konečky prstů na dvacet minut, a výsledek se dostaví.

Velmi užitečné je mýdlo v boji s různými vřídky a pupínky. Mýdlo vytváří na kůži zásadité prostředí a má baktericidní účinky. Pupínek vzniká ucpáním póru kožním tukem. Ten mýdlo krásně štěpí a tuto „kožní zácpu“, která zabraňuje látkové výměně, krásně odstraňuje. Kdo má suchou kůži, musí po použití aplikovat ochranný krém.

 

Závěrem:

Jádrové mýdlo odstraňuje z povrchu kůže všechny mikroorganismy a bakterie. Je však třeba být opatrný při použití na citlivou a suchou pokožku. V osobní hygieně je to taková mírnější alternativa dehtovému mýdlu.

Při použití v domácnosti je bezkonkurenční díky své účinnosti a ekologické bezpečnosti. Svou kvalitou výrazně předčí u nás distribuované náhražky jádrového mýdla.

 

byly použity informace z:  polzaili.ru