Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cedrový olej

13. 7. 2016

Cedrovému oleji prakticky není rovno co do chuťových, ozdravných a výživových vlastností. Sama Příroda se postarala o podporu života lidí v drsných klimatických podmínkách Sibiře. Díky pravidelnému upotřebení cedrového oleje v potravě se stalo skvělé „sibiřské zdraví“ známým po celém světě.

 

Cedrový olej obsahuje vitamin E v množství pětinásobném, oproti olivovému oleji. Tento „vitamín mladosti“ má blahodárný vliv na reprodukční sytém, normalizuje hormonální rovnováhu, zabraňuje tvorbě krevních sraženin, podstatně zpomaluje proces stárnutí buněk, chrání organismus před působením volných radikálů.

 

Cedrový olej obsahuje v přírodě řídce se vyskytující gamma-linolovou kyselinu. Má protizánětlivé účinky, pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin, snižuje hladinu „špatného cholesterolu“ v krvi, kontroluje vznik tukových buněk, urychluje štěpení tuků, pomáhá při snižování nadváhy.

 

Zvláště ceněný je obsah polynenasycených mastných kyselin Omega 3 a 6 (vitamin F), které se nesyntetizují v organismu, a proto je nutné je přijímat s potravou. Pozitivně působí na strukturu cévních stěn a aktivně se účastní při tvorbě různých hormonů a chrání mladost, zdraví a krásu.

 

Díky vyváženému složení pravidelný příjem cedrového oleje upevňuje imunitu, podporuje zdraví a chrání před negativním vlivem okolního prostředí.

 

Použití v kuchyni: cedrový olej je delikatesou pro použití ve studené kuchyni

 

Použití v kosmetice: výborně vyživuje, zpomaluje stárnutí, zlepšuje barvu tváře, vrací jí krásu a mladost; přidejte několik kapek oleje do vašich kosmetických přípravků; pro zdravé vlasy vmasírujte a nechte 15 minut působit

Způsob užití: 1 čajová lžička 2 – 3 krát denně

Důležité: oleje podléhají oxidaci, proto je nutné je spotřebovat nejdéle do tří měsíců od otevření a po otevření skladovat nejlépe v chladničce.