Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakytníkový olej

14. 7. 2016

Rakytníkový olej zaujímá osobité místo mezi ostatními prostředky lidového léčení. Odedávna se používal „červený olej“ k léčbě popálenin, vředů, zlepšení životních funkcí a obranyschopnosti. Má výrazné hojivé a baktericidní účinky.

 

Rakytník, to je přírodní polyvitamínový komplex. Má nejvíce karotenoidů (provitamín A) ze všech rostlinných olejů. Karotenoidy se účastní obnovných procesů, pomáhají normální látkové výměně, hrají důležitou roli při formování zubů a kostí, jsou nezbytné při tvorbě nových buněk a zpomalují procesy stárnutí.

 

Rakytníkový olej obsahuje:

 

  • vitamíny E, B2, B3, B6, B9, K, které mají podstatný vliv na celý organismus

  • více jak 15 mikro a makroelementů (vápník, hořčík, železo, mangan, měď, zinek, chrom, hliník, selen, nikl, křemík, titan, jód, bór a další)

 

Použití v kuchyni: vhodný pro studenou kuchyni

 

Použití v kosmetice: zevně se používá na popáleniny, prevenci předčasného stárnutí kůže, zpevňování vlasů; blahodárně působí na jakoukoli pleť – mladou vyživuje, povadlou obnovuje

 

Způsob užití: 1čajová lžička 2 – 3 krát denně

 

Důležité: oleje podléhají oxidaci, proto je nutné je spotřebovat nejdéle do tří měsíců od otevření a po otevření skladovat nejlépe v chladničce.