Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč oleje nerafinované, lisované zastudena?

13. 7. 2016

K čemu jsou užitečné rostlinné oleje

 

Rostlinné oleje – to je krása, dlouhověkost, výborné zdraví. Užitečné vlastnosti rostlinných olejů se projevují při vnitřním i vnějším užití. Nejdůležitější je vědět, jak správně oleje používat.

 

Výzkumy prokázaly, že nejdůležitější složkou rostlinných olejů jsou polynenasycené mastné kyseliny Omega 3 a 6. To je ona preventivní složka proti neduhům. Vědci zjistili, že Omega 3 kyseliny, ve vzájemném působení s Omega 6 kyselinami, normalizují arteriální tlak i puls, a také ničí tukové usazeniny v cévách. V tomto směru jsou znamenité zejména lněné a cedrové oleje v ideální variantě nerafinovaného oleje studeného lisu, ve kterém se zachová nejvíce užitečných látek.

 

Rostlinné oleje obsahují také látky, které se netvoří v lidském organismu. Kyselina linolová – nenasycená mastná kyselina, s jejíž pomocí probíhá stavba buněčných membrán, a také fosfolipidy, které jsou základní součástí těchto membrán. Podle toho si lze představit, nakolik je tento produkt pro lidský organismus užitečný. Ne nadarmo lidé odedávna používali rostlinný olej jako lék, potravinu i prostředek k udržení krásného vzhledu.

 

Rostlinný olej je nezbytné užívat v přiměřeném množství. Podstata je v tom, že různé druhy olejů jsou složeny z různých druhů tuků - polynenasycených, mononenasycených a nasycených, a každý z nich má specifické vlastnosti. Pokud hovoříme o množství rostlinných tuků, které by měl člověk přijmout denně ve stravě, tak je to 10% z celkového množství přijatých (snědených) tuků. Pokud je pro vás obtížné pozřít olej v čistém stavu, je možné tak učinit společně s jakýmkoli jídlem.

 

Důležité: oleje podléhají oxidaci, proto je nutné je spotřebovat nejdéle do tří měsíců od otevření a po otevření skladovat nejlépe v chladničce.