Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jeden recept

27. 11. 2016

Existuje prostý, ale i v současnosti účinný způsob prodloužení života, který je znám už odedávna.

Čím je člověk starší, tím více je jeho organismus dehydrovaný. Proto je nutné ho povzbuzovat a sytit životadárnou vodou. Při jejím nedostatku v těle se krev stává hustší, zvyšuje se tlak, snižuje se pružnost kůže, objevují se vrásky, bolesti v kloubech, bolesti hlavy a další problémy. Způsob, jak se toho všeho zbavit a ozdravit svůj organismus je prostý – je nutné pít vodu.

Kolik vody pít a kdy

Kromě toho, že je voda základní složkou našeho organismu, je také nositelem informací a energie, kterou rozvádí po těle. Přijímá do sebe všechnu informaci, transformuje ji, a předává dál. Pokud budete negativně naladěni, bude tekutina nabita záporně, pokud máte dobrou náladu, voda si to zapamatuje. Pro upevnění zdraví je potřebná pozitivně nabitá voda. K tomu stačí pronést nad pohárem vody pár přívětivých slov. Třeba „Na zdraví!“

Tedy, jak správně pít vodu:

  • doporučuje se pít vodu ráno, na lačno, nejméně půl hodiny před prvním jídlem

  • vypít tolik, kolik si tělo žádá

  • teplota vody musí být okolo 40°C

Začínat je třeba pomalu, po pár hltech, postupně dávku zvyšovat. Nejdůležitější je vše dělat správně, tehdy se to stane zvykem a začnete přijímat vodu tímto způsobem automaticky.

Proč má mít voda právě tuto teplotu:

Tato voda se nazývá „rychlá“. Mnozí se domnívají, že voda se vstřebává v žaludku, ale tak to není. Vstřebávání vody probíhá v tenkém střevě. V žaludku probíhá trávící proces. Studená voda se tam bude pouze zdržovat, ředít žaludeční štávy a důsledkem toho bude špatné trávení. Žaludek člověka je postaven tak, že pouze voda může projít přímo do tenkého střeva, aniž bychom ji museli převařovat, na rozdíl od čajů, kompotů, perlivých vod a všeho ostatního. Zde jsou důvody, proč má být tato voda teplá:

  • pokud by byla studená, bude se muset nejprve v žaludku předehřát, aby mohla být následně propuštěna do tenkého střeva

  • podle mínění číňanů předehřev vody i studeného jídla probíhá na úkor energie ledvin, proto je dobré se chladnému vyhnout a ledviny šetřit.

Z toho důvodu je dobré pít vodu teplou a na lačno, aby v žaludku nebyla potrava a „nekysala“ tam hodinu.

Voda, vypitá ráno na lačno, naplní deficit vzniklý po dlouhé noci. Rychleji vyvede z těla toxiny a nestrávené zbytky, zlepší vyprázdnění střev. Navíc připraví trávící trakt k přijetí potravy: za půl hodiny můžeme směle snídat a snědená potrava bude dobře vstřebána. Správně pracující trávící trakt je receptem na dlouhý, zdravý život. A to je celé tajemství.