Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod na přípravu šungitové vody

23. 12. 2016

ŠUNGITOVOU VODU jsem začal připravovat a užívat před půl rokem. Myslím, že nastal čas, podělit se o své zkušenosti.

K přípravě používám šungitovou drť, označovanou jako aktivátor vody a přírodní filtr. O vlastnostech šungitu se tu rozepisovat nebudu, mrkněte na ně zde  Před prvním použitím musíme drť důkladně propláchnout pod tekoucí vodou. Vyjmeme tedy balení s drtí,

sungit--7-.jpg

vsypeme do cedítka,

sungit--8-.jpg

a důkladně proplachujeme, přičemž prohrabujeme rukou. Tu budete mít lehce začerněnou.

sungit--9-.jpg

Na této ukázce je použita drť ze dvou balení, to znamená 300 gramů. Na toto množství používám 3 litry vody.

sungit--5-.jpg

Opatrně nasypeme propláchnutou drť do nádoby s vodou (nejlépe skleněné),

sungit--2-.jpg

a je to.

sungit--3-.jpg

Poprvé necháváme vodu stát na šungitu 3 dny. Lze použít jakoukoli vodu označovanou, jako pitnou, i z vodovodu. Šungit vodu zbaví všech nečistot. Při luhování mohou z drti stoupat bublinky. Voda z prvního čištění má příchuť uhlíku, postupně po dalších výměnách je příchuť spíše zemitá. Vodu po spotřebování dolejeme, a tuto stačí nechat stát už jen 8 - 10 hodin. Vody odebíráme pouze tolik, aby zůstala drť neustále ponořena. Protože drť obsahuje zpočátku hodně šungitového prachu, proplachoval jsem ji každé tři dny. Až se prachu zbavíte a zůstane vám čistý kámen, stačí proplachovat jednou týdně. 

Udávaná doba účinnosti jedné dávky šungitu je 6 - 8 měsíců. Potom je nutno drť vyměnit a celý proces zopakovat. Užíváme individuálně dle chuti, některé zdroje uvádí 2 - 3 hrnky (dvoudecové), jiné ne méně než 6 hrnků. Je to dle vlastních potřeb uživatele. Já jsem v užívání čehokoli lajdák, takže piju, až si vzpomenu.

Kromě pití můžeme šungitovou vodu použít pro kosmetické účely, na vaření, do koupele nebo pro zvířata. Pro mě osobně je užitečnost šungitové vody především ve vysokém obsahu uhlíku (základní stavební kámen živé hmoty) a v její mírné zásaditosti.

TAK NA ZDRAVÍ !!!