Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝROBKY Z OVČÍ VLNY

20161125_182552.jpg

Zde je několik základních informací:

VLASTNOSTI OVČÍ VLNY

Teplota těla je zásadním faktorem pro komfortní pocit. Příčina, díky které je ovčí vlna tak unikátní, se skrývá v jejích chemických a fyzikálních vlastnostech: splétavost, elasticita a neobvyklá schopnost absorbovat vlhkost, výborné tepelně izolační vlastnosti. To vše zvyšuje pocit pohodlí jak v horku, tak i mrazu.

Ovčí vlna obsahuje lanolin – živočišný vosk. Lanolin je přírodním antiseptikem, má protialergické a protizánětlivé vlastnosti. Jeho přítomnost v přírodní vlně je přirozená, nezbytná a užitečná.

Vlněné výrobky se doporučuje používat při osteochondróze, revmatizmu, astmě, alergiích, zápalu plic atd. Mimo to pomáhá odstranit špatnou náladu, normalizovat krevní tlak, upevnit imunitu a celkově zlepšit zdravotní stav. Vlna, střižená z živého, zdravého zvířete, neobsahuje hormon strachu a má uklidňující efekt. Tuto nezaměnitelnou vlastnost je třeba vzít v úvahu při výběru lůžkovin. Takové ložní prádlo podporuje stálou teplotu těla a mikroklima, přitom umožní zdravý spánek.

Domácí obuv z ovčí vlny se nosí celoročně. Vlna v plném smyslu slova „dýchá“ a nohy se v ní nepotí. Obuv z ovčí vlny má léčebný efekt pro nemocné nohy a preventivní pro nohy zdravé. Tato domácí fyzioterapie je srovnatelná s akupunkturou.

ZÁSADY V PÉČI O VÝROBKY Z OVČÍ VLNY

Nehledě na šupinatou stavbu a přirozenou vlnitost, patří vlna k hladkým vláknům. Díky velkému množství vzduchu, který je obsažen ve vlně, do ní voda a mycí prostředky snadno proniknou a rozpustí špínu.

PŘED POUŽITÍM:

2-3 hodiny větrat výrobky na čerstvém vzduchu

V PRŮBĚHU UŽÍVÁNÍ:

Větrat výrobky na čerstvém vzduchu 2krát měsíčně

Nevystavovat přímému slunečnímu záření!!!

PRANÍ:

  • pereme zásadně v rukou nebo v pračce, v režimu ručního praní

  • teplota vody nesmí přesáhnout 30°C !!!

  • v průběhu praní a ždímání nelze výrobky třít a roztahovat

  • používáme speciální prací prostředky s lanolinem pro praní vlněných výrobků

  • žehlit vlněné výrobky NELZE !!!